Gazdaság
Cikkek
"Magyarországon egy nyolcszáz-ezer fős szűk csoport kezében összpontosul a vagyon" - Pitti Zoltán közgazdász
2019.03.13
Nem először hívta fel arra a figyelmet a közgazdász, hogy a KSH a bérek számításakor nem veszi figyelembe az öt főnél kevesebb alkalmazottat foglalkoztató hazai vállalkozások adatait, holott legalább 600 ezren ezekben a cégekben dolgoznak jellemzően minimálbéren. Igaz, tette hozzá, ha az ő fizetésüket is beszámítanák az átlagba, most is kisebb mértékben emelték volna meg a miniszterek és parlamenti képviselők jövedelmét.
Orbán Viktor: A profitot előbb vagy utóbb ki fogják vinni Magyarországról
2019.03.11
ORBÁN VIKTOR
A négy visegrádi országból egy évben körülbelül 50 milliárd eurót visznek ki az Európai Unió azon tagállamai, akik egyébként fejlesztési forrásokat adnak vissza nekünk az Európai Unió költségvetésén keresztül, amit én magam sem tekintek másnak, mint egyszerű kompenzálásnak.
Merő sületlenség": szétkapta az adószakértő Matolcsyék kisvállalati programját
2019.03.01
– mondta a hvg.hu-nak Angyal József okleveles adószakértő a jegybank elképzeléseiről. Szerinte kevés esély van arra, hogy a pontok közül akár egy is megvalósul, ha mégis, akkor viszont „nem a kkv-k fejlődéséről, hanem visszaszorításáról lehet majd beszélni”. A kisvállalatokat érintő 26 pontból a 7 legfontosabbat szedtük ízekre.
Hiába a gazdasági növekedés, még mindig lélegeztetőgépen van az ország
2019.02.28
például az egykulcsos adó bevezetésének - van egy szándékolt következménye is: a állampapírban tartott lakossági megtakarítások elkezdtek emelkedni. Hiszen ha sok pénz marad a szegényebbek zsebében, ők azt fogyasztásra fogják költeni. De ha a gazdagabbak zsebében marad több pénz - és ez történik jelenleg - akkor ők nagyobb eséllyel megtakarítani fognak, ma pedig Magyarországon -a lakástakarék megszüntetése után pláne - a biztos és jó hozamú megtakarítás az az államkötvény.
Putyin új budapesti szürke eminenciása és az amerikai atombomba titka
2019.02.28
Az utóbbi napokban politikai vihart kavart a hír, miszerint a sokak által az orosz hírszerzés fedőszervének tekintett Nemzetközi Beruházási Bank (IIB) a székhelyét Moszkvából Budapestre helyezi át. Az intézményből még az első Orbán-kormány lépett ki 2000-ben, a bank akkoriban „nem kellően átlátható tevékenysége” miatt. Ezzel szemben a harmadik Orbán-kormány, már a paksi bővítési megállapodást követően, 2014-ben döntött arról, hogy újracsatlakozik az addigra egyértelműen orosz dominanciájú multibankhoz.
330 pontos javaslat született az MNB-től, itt a tételes lista!
2019.02.28
Kommentem:
A Kiskunlacházi Repülőtér bővítése Ferihegy tehermentesítésére
2019.02.26
A reptér teljes területe 485 hektár, ami ötszöröse a budapesti Margit-sziget területének. A Kiskunlacháza Airport a hazai magánrepülőterek között egyedülálló módon 35 hektár szilárd burkolattal rendelkezik. A 2500 méter hosszú és 45 méter széles kifutópályát /a pálya déli oldalán 800*45 méter aktív futópálya van kijelölve/ összesen 29.000 m2 állóhely, aszfaltburkolatú gurulóutak, valamint előterek egészítik ki. Ezzel a Kiskunlacháza Airport Magyarország legkorszerűbb magánrepülőterévé lépett elő.
Öt dolog, amit Matolcsynak köszönhetünk
2019.02.26
Magyarországon hosszú ideig indokolatlanul magas volt az alapkamat, olyannyira, hogy a forintban való hitelezés lehetősége sokáig fel sem merült, egyúttal az állampapírokat is csak igen magas hozammal lehetett kibocsátani, óriási terhet róva ezzel a költségvetésre. A 10 évvel ezelőtti válság után átmenetileg lecsökkent a jegybanki alapkamat 5,25 százalékra, azonban onnan újra megemelték 7 százalékig 2011 végére, miközben a cseh és lengyel alapkamat már jóval alacsonyabb szinteken volt.
Rákérdeztek a kormánynál az alapnyugdíjra, íme a válasz
2019.02.26
a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legutóbbi elemzésében a magyar nyugdíjrendszernek számos hibáját tárta fel, például azt, hogy a jelenlegi nyugdíjasok 20 százaléka szegénységi küszöb alatti nyugdíjat kap, hogy a magyarországinál gyengébb szociális háló csak Törökországban, Mexikóban és Koreában van, és hogy a jelenlegi rendszer fenntartása mellett az államadósság 2070-re a GDP 180 százaléka lehet. Az OECD ajánlásokat is megfogalmazott, javasolták például egy állami alapnyugdíj bevezetését és az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások ösztönzését is.
"Elérhető munkahely nélkül semmit sem ér az egész" – miért kéne a falusi csok a falusiaknak?
2019.02.26
„Itt Csanádpalotán van néhány üzlet, kocsma, az önkormányzat, ahol lehetne dolgozni. No, meg a mezőgazdaság, de földhöz már csak kihalásos alapon lehet jutni” – magyarázza tovább a fiatalember, aki egyébként bolti eladóként dolgozik. A bontás, amit az édesapjával elvállalt, mellékes munka. A fővárosban élő tulajdonost nemrég kötelezte a hivatal a romos ingatlan elbontására. ”Nézze csak a szomszéd házat, milyen szép. De az is ott áll üresen már évtizedek óta, mint ez, amit bontunk” – mondja az idősebb férfi.